Lampki do pokoju dziecięcego- jak wybrać?

lampa stojąca do pokoju dziecięcego

Lampka do pokoju dziecięcego to zarówno praktyczne, jak i funkcjonalne rozwiązanie, które stanowi także element dekoracyjny w pomieszczeniu. Dodatkowo dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju oświetlenia, które różni się pod względem kluczowych parametrów dekoracyjnych: koloru, kształtu, rozmiaru. Przyjemne, delikatne światło ułatwia zasypianie i buduje bezpieczną atmosferę, ułatwiając zasypianie dzieciom. 

Lampka do pokoju dziecięcego – rodzaje

Producenci proponują różnorodny wybór lampek do pokoju dziecięcego, które można sklasyfikować na kilka kategorii. Wśród nich można między innymi wymienić lampy takie jak:

  • LED,
  • na ścianę,
  • sufitowe, 
  • stojące,
  • na biurko.

Lampki do pokoju dziecięcego powinny zapewniać jak najwyższy poziom bezpieczeństwo, dlatego sprzęt pozbawiony jest wystających haczyków, gorących powierzchni czy ostrych krawędzi, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Producenci zapewniają dodatkowo wysoką jakość materiałów, która wpływa nie tylko na parametry sprzętu, ale także wysoki poziom bezpieczeństwa i estetykę.

Lampka nocna dla dzieci

Małe lampki nocne dla dzieci zwykle przypominają zwierzęta lub postaci z ulubionych bajek, dlatego dzieci bez problemu aklimatyzują się w pokoju i mają mniejszy lęk przed ciemnością. Przybierają formę zarówno lampek na biurko, jak i wersji montowanych do ściany. Innowacyjnym pomysłem są niewielkich rozmiarów lampki działające na baterie, które są mobilne i wygodne w użyciu. Lampa stojąca do pokoju dziecięcego może przybierać kształt pandy, sowy, kotka, psa czy jeża, dzięki czemu jest przyjemna w odbiorze przez dzieci. Wybrane modele wytwarzają – po dwukrotnym naciśnięciu – pulsujące światło, które imituje rytm bicia serca dziecka, co ma dodatkowe działanie uspokajające. Lampki dla dzieci są pełne kolorów, wyróżniają się ciekawym designem i wzornictwem. Pełnią zatem nie tylko funkcję poprawiająca bezpieczeństwo w pokoju i rozświetlającą przestrzeń, ale także dekoracyjną. Każde dziecko powinno mieć taką lampę w swoim pokoju.