Na co zwrócić uwagę wybierając lampy do kuchni wiszące?

lampy do kuchni wiszące

Ponieważ wyspy kuchenne stoją w centrum pomieszczenia z dala od gniazdek i świateł ściennych, rozwiązaniem są zazwyczaj lampy wiszące. Uwzględnij lampy, które lubisz w procesie projektowania i budowy, ponieważ czasami wymagają one dodatkowego wsparcia ze strony elektryka. Zebraliśmy kilka naszych ulubionych pomysłów na oświetlenie wiszące wyspy kuchennej. 

Zachowaj naturalność i neutralność

Najczęściej naturalne materiały i neutralne odcienie podnoszą jakość przestrzeni. Utrzymanie neutralnego oświetlenia wiszącego wyspy kuchennej nie oznacza, że nie możesz się nim bawić. Ustaw każdą lampę wiszącą na innym poziomie, aby wprowadzić do projektu odrobinę kurtuazji.

Industrialne lampy do kuchni wiszące

lampy do kuchni wiszące

Oświetlenie kuchenne nie musi być koniecznie nowoczesne. Postaw na ponadczasowe projekty, takie jak lampa wisząca metalowa, aby dopełnić industrialną estetykę. Inne sposoby na stworzenie industrialnego wyglądu to użycie grubych, czarnych przewodów lub wykorzystanie surowych materiałów, takich jak metal i beton.

Wywołaj wrażenie nowoczesności

Lampy do kuchni wiszące, które łączą w sobie wiele źródeł światła pod jednym przewodem elektrycznym, sprawia, że wyspa kuchenna wygląda elegancko i schludnie. Czyste linie tej lampy naprawdę przyciągają pokój do siebie i podkreślają wyspę.

Wyeksponowane żarówki

Wyeksponowane żarówki to naprawdę sprytny sposób na unowocześnienie oświetlenia wiszącego wyspy kuchennej bez wprowadzania większych zmian. Istnieje wiele marek, które oferują energooszczędne żarówki LED. Począwszy od organicznych kształtów z odsłoniętymi żarnikami, aż po czyste, nieprzezroczyste żarówki, które rzucają pośrednie światło na cały pokój.

Nowoczesne skandynawskie lampy do kuchni wiszące

Skandynawskie lampy do kuchni wiszące nie zaczynają się i nie kończą na naturalnych wykończeniach i eterycznych kulach, które utożsamiamy z tym stylem. W rzeczywistości, wiele skandynawskich projektów z połowy ubiegłego wieku może pochwalić się metalicznymi wykończeniami, które z wiekiem nabierają pięknych patyn. Łącząc metaliczne wykończenia z materiałami takimi jak drewno i beton, dodajesz do wystroju pomieszczenia niedopowiedzianą luksusowość.