Jak wykorzystać lampy do przedpokoju?

lampy do przedpokoju

Warstwowość polega na wykorzystaniu światła na różnych poziomach. W przypadku oświetlenia przedpokoju może to oznaczać lampy wiszące, stołowe, dekoracyjne lampy ścienne i oświetlenie architektoniczne. Polecamy również oprawy kierunkowe, skierowane w stronę ścian lub w celu podkreślenia wszelkich ozdób ściennych. Subtelne lampy do przedpokoju na poziomie podłogi z kolei dodają kolejną warstwę – na przykład na klatce schodowej.

Zapewnij odpowiedni nastrój

Wszystkie te opcje oferują odbite światło, aby uzyskać intymną atmosferę. Udany, warstwowy schemat oświetlenia tworzy miękką poświatę, która wita Cię z powrotem w Twoim domu. Możesz również wstępnie ustawić różne opcje nastroju, więc możesz mieć jasną opcję dzienną i łagodniejszą opcję wieczorną, dostępną za naciśnięciem jednego przycisku.

Zadbaj o harmonię

W projektowaniu oświetlenia chodzi zarówno o nastrój, kształt i cień, jak i o oświetlenie. Harmonijna różnorodność oświetlenia znacznie poprawi wygląd przestrzeni w naszych domach – z których przedpokój jest pierwszym, z którym stykają się Państwo i Państwa goście. 

Pokreśl cechy otoczenia wykorzystując lampy do przedpokoju

Podświetlenie dzieła sztuki w małej sali to doskonały pomysł – Ty i Twoi goście będziecie podziwiać sztukę, a nie przyciągać wzrok do jasnego, błyszczącego światła sufitowego. Możesz również wybrać światła górne, na przykład w celu podkreślenia ram drzwi lub architrawów, jeśli masz starszy budynek z ciekawymi tynkami. Lampy do przedpokoju (propozycje oświetlenia znajdziesz tutaj) działają najlepiej, gdy oświetlają cechy przestrzeni. Rozglądaj się po każdej sali w poszukiwaniu ciekawych struktur do zaakcentowania, aby stworzyć dopasowany do potrzeb nastrój powitalny.