Rodzaje lamp sufitowych

cosmo light 2

Nie ulega wątpliwości, że lampy sufitowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażanie domu i mieszkania. Otóż odpowiednio dobrane oświetlenie sufitowe oświetla każde pomieszczenie, dzięki czemu można w nim przebywać podczas zimowych dni. Co więcej, lampa sufitowa stała się także elementem dekoracyjnym, który może odmienić całą aranżację wnętrza.

Jakie są rodzaje lamp sufitowych?

Współcześnie w sklepach internetowych i stacjonarnych dostępne jest oświetlenie natynkowe. Obecnie ten rodzaj oświetlenia znalazł zastosowanie w niemal każdym domu. Lampy sufitowe natynkowe montuje się zazwyczaj blisko źródła prądu, czyli zaraz pod sufitem. Oprócz oświetlenia natynkowego dostępne są również tzw. oczka sufitowe. Zdecydowanie główną zaletą oczek jest to, że ich oprawa najczęściej instalowana jest na równi z sufitem. Zatem lamy te mogą znajdować się na całej powierzchni sufitu. Poza tym oczka sufitowe bardzo często posiadają ruchomy klosz. W obecnych czasach można zauważyć, że, klienci coraz częściej kupują lampy wiszące. Lampy wiszące mogą stanowić zarówno główne źródło światła, jak i oświetlać wybraną powierzchnię. Poza tym lampy te wyróżniają się formą oraz kolorystyką. Pomimo tego w trakcie zakupu lampy wiszącej klient powinien zastanowić się, jaką funkcję ma ona spełnić.

Lamy sufitowe – bogata oferta

Współcześnie w sklepach z asortymentem elektrycznym i oświetleniowym klient może znaleźć tradycyjne oświetlenie sufitowe, które przeważnie mocuje się nad centralnym miejscem pomieszczenia. Tego typu oświetlenie najlepiej sprawdzi się w domach urządzonych w klasycznym i stonowanym stylu. Oczywiście rynek oferuje wiele designerskich projektów, które z łatwością można dopasować do niestandardowych oraz oryginalnych pomieszczeń. Z całą pewnością, największą zaletą lamp sufitowych jest ich łatwy i szybki montaż.