Kiedy należy zastosować transformator do ledów?

transformator ledowy

Delikatne światło emitowane przez listwy LED to świetny sposób na to, aby mieszkanie stało się znacznie bardziej funkcjonalne, a także podniosły się jego walory estetyczne. Podobną funkcję pełnią halogeny, którymi można całkowicie zastąpić tradycyjne źródła światła w mieszkaniach czy biurach. Aby jednak zastosować takie rozwiązanie w swoich mieszkaniach, może być konieczne zastosowanie transformatora do LED.

Oświetlenie ledowe w mieszkaniach

Oświetlenie ledowe ma liczne zalety – przede wszystkim jest energooszczędne, funkcjonalne i może być przy tym bardzo efektowne, ale jest również czułe na różnego rodzaju skoki napięcia. Niestety w mieszkaniach mamy do czynienia z prądem zmiennym o wartości 230 V – nie jest to dobre rozwiązanie do halogenów czy listew ledowych – różnice w napięciu mogą przyczyniać się do niewłaściwego działania tego typu oświetlenia, a także powodować awarie w postaci znacznie szybciej spalonych żarówek. A takich problemów na pewno chcemy uniknąć.

Ważna rola transformatorów do ledów

Można skutecznie uniknąć skoków napięcia, jeśli zastosujemy takie urządzenie jak transformator do LED. Jego głównym celem jest zmiana prądu zmiennego na stałe napięcie, a także o niższej wartości, ponieważ często zdarza się, że na przykład listwy ledowe wymagają napięcia o wartości 120 V. Transformator do ledów jest więc urządzeniem, które umożliwi prawidłowe działanie nowoczesnego oświetlenia w naszym domu. Ważne jest więc, aby przy zakupie halogenów upewnić się, jakiego wymagają napięcia – zasilacz do ledów oraz lampy muszą odznaczać się takim samym napięciem, a wtedy możemy cieszyć się funkcjonalnym i energooszczędnym oświetleniem.