Kinkiety zewnętrzne – czym są i jak je wybrać?

kinkiety

Zazwyczaj podczas wykańczania elewacji budynku, przychodzi myśl aby zainwestować pieniądze w oświetlenie wokół domu. Możliwości jest niezliczona ilość, od lamp solarnych wbijanych w ziemię, przez podwieszane lampiony, aż do kinkietów zewnętrznych. Cechą charakterystyczną tych ostatnich jest stałe podłączanie do prądu, praktyczność, łatwość w użyciu i co istotne, niezliczona ilość modeli, dzięki którym kinkiety, stają się jednocześnie estetyczną ozdobą. Jakie są ich pozostałe cechy?

Po co montować kinkiet zewnętrzny?

Powód jest prosty. Kinkiety doskonale oświetlają przestrzeń wokół domu. Sprawia to, że np. poruszanie się w okolicy domu w środku nocy nie jest już problematyczne, a latarka, może pozostać w szufladzie. Najczęściej montuje się je jednak w strefach domu odpowiedzialnych za wypoczynek jak np. ogród. Dzięki temu, spędzanie czasu podczas grilla staje się przyjemnością… oczywiście jeśli zainwestujemy w spray na komary. 

Kinkiety są również estetyczne i dodają intrygującego klimatu. Charakteryzują się tym, że każdy model, dzięki swojej unikatowej budowie, w inny sposób wypuszcza światło. Sprawia to, że na ścianie pojawiają się świetliste wzory, które oprócz wspomnianego już klimatu, dodają całości wyjątkowego sznytu. Wzorów jest wiele, od prostych, posyłających światło w górę i w dół, do bardziej zaawansowanych tworzących np. wzory kwiatowe.

kinkiety

Na co uważać podczas zakupu?

Kinkiety zewnętrzne różnią się od tych znajdujących się w środku pomieszczeń. Ze względu na ten fakt, należy podczas zakupu, zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  •  wysoki stopień ochrony przed pyłem i wodą
  •  materiał odporny na korozję (np. aluminium)
  •  spełnianie odpowiednich standardów bezpieczeństwa i przystosowanie do działania w ramach wilgoci i różnych temperatur

Zwracając uwagę na wszystkie powyższe kryteria, zakup dobrego kinkietu zewnętrznego np. na sfmeble.pl, nie będzie problemem. Dzięki temu, będzie można cieszyć się z nowego zewnętrznego oświetlenia, które pozwoli na wieczorne spotkania na zewnątrz jednocześnie, zapewniając estetyczny wygląd oświetlenia.